O gabinecie

Udzielamy fachowej pomocy przy doborze opraw okularowych dokładając starań, aby okulary były komfortowe, wygodne w użytkowaniu i atrakcyjne wizualnie.

Oczy to nasz najcenniejszy skarb. Dlatego staramy się sprostać oczekiwaniom wszystkich naszych klientów. Stawiamy na kompleksową, profesjonalną i indywidualną obsługę klienta.

W gabinecie okulistycznym wykonywane są badania wad wzroku przy użyciu autorefraktometru. Badanie komputerowe jest tylko metodą pomocną w ocenie wady i nie można jedynie na podstawie wydruku komputera zapisać okularów, zwłaszcza u dzieci. Każdy pacjent powinien być zbadany przez lekarza okulistę. Dobór okularów stanowi zawsze okazję do dokładnego badania narządu wzroku, podczas którego, można wykryć wiele schorzeń dotyczących zarówno narządu wzroku jak jaskra, zaćma, zwyrodnienie siatkówki, retinopatia cukrzycowa, zaburzenia krążenia siatkówkowego, schorzenia nerwu wzrokowego ale także i innych jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby krwi, schorzenia dermatologiczne, immunologiczne, neurologiczne, laryngologiczne, chorobę nowotworową.

Dr Marcin Kucharski

Badania wykonuje doświadczony lekarz okulista, Dr Marcin Kucharski. W roku 1999 ukończył Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W 2007 roku uzyskał II stopień specjalizacji z okulistyki. W latach 2008-2013 odbył studia doktoranckie w Klinice Okulistyki i Rehabilitacji Wzrokowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W swoim dorobku posiada publikowane w czasopismach okulistycznych prace naukowe. Stale uczestniczy w posiedzeniach naukowych PTO i zjazdach okulistycznych krajowych i zagranicznych.

Od ponad 15 lat prowadzi prywatną praktykę, zajmując się diagnostyką i leczeniem chorób przedniego i tylnego  odcinka gałki ocznej oraz przeprowadza zabiegi elektrokoagulacji w zakresie dermatookulistyki estetycznej. Wykonuje angiografię fluoresceinową ( AF ) oraz spektralną optyczną koherentną tomografię ( SOCT ). Lekarz z wieloletnim doświadczeniem w doborze soczewek kontaktowych twardych i miękkich w różnych wadach wzroku, w tym również w przypadkach astygmatyzmu i stożka rogówki. Posiada certyfikaty firm Bausch&Lomb, Ciba Vision, Johnson&Johnson. Od kilku lat współpracuje z Centrum Okulistycznym CONTACT-MED oraz Poradnią Okulistyczną EKOVISUS w Łodzi.

W ofercie gabinetu optycznego znajduje się szeroka gama produktów – szkieł korekcyjnych, , soczewek kontaktowych czy okularów przeciwsłonecznych. Udzielamy fachowej pomocy przy doborze opraw okularowych dokładając starań, aby okulary były komfortowe, wygodne w użytkowaniu i atrakcyjne wizualnie. Wybór szkieł korekcyjnych to niezwykle ważna i trudna decyzja. Szkła muszą spełniać swoje zadanie optyczne – gwarantować odpowiednio wyraźny i kontrastowy obraz a jednocześnie być bezpieczne, wytrzymałe estetyczne i lekkie. Od lat współpracujemy z producentami, którzy gwarantują najwyższą jakość produktów.

Jako jedni z nielicznych otrzymaliśmy certyfikat eksperta potwierdzający wysokie kompetencje w zakresie doboru, montażu i rekomendacji soczewek progresywnych.

Posiadamy laur Standard Jakości Acuvue firmy Johnson & Johnson Vision przyznane personelowi gabinetu w uznaniu za profesjonalizm w doborze soczewek kontaktowych

Posiadamy Międzynarodowy Certyfikat – Świadectwo Jakości przyznawany przez firmę ESSILOR, który nadaje nam tytuł SPECJALISTY VARILUX.